Алалія
Виражене недорозвинення або повна відсутність мовлення, викликане органічним ураженням коркових мовленнєвих центрів головного мозку, що виникло внутрішньоутробно або в перші 3 роки життя дитини


Алалія
Виражене недорозвинення або повна відсутність мовлення, викликане органічним ураженням коркових мовленнєвих центрів головного мозку,
що виникло внутрішньоутробно або в перші 3 роки життя дитини
Причини
Причини
При алалії спостерігається пізня поява мовних реакцій, бідність словникового запасу, грубі аграматизми, порушення складової структури, звуковимови та фонематичних процесів.

Алалія може виникати під час внутрішньоутробного розвитку, пологів або у ранньому віці дитини, порушення спровоковане наступними факторами.
Під час внутрішньоутробного розвитку:
· інтоксикація;
· хронічні захворювання матері;
· порушення кровообігу плоду.
Під час пологів:
· мозкові крововиливи, гематоми;
· асфіксія;
· пологові травми.
У ранньому віці дитини:
· травми голови;
· інфекційні захворювання ЦНС (менінгіт, менінгоенцефаліт).
Симптоми
в першу чергу залежать від виду алалії
Симптоми
в першу чергу залежать від виду алалії
Моторна алалія
- слабкий розвиток руху рук;
- погана координація;
- погана працездатність;
- мова проявляється тільки в 4 роки;
- нездатність висловити свої думки словами;
- заміна одних слів на інші;
- неправильно побудовані речення;
- небажання говорити;
- образливість, замкнутість, агресивність.
Сенсорна алалія
- порушення сприйняття мови;
- повторення за кимось слів;
- замкнутість;
- зміна букв в словах;
- злиття декількох слів в одне;
- імпульсивність, підвищена активність, але водночас дитина може бути замкнутою або чимось пригніченою;
- відсутність зв'язку між предметом і словом, яке його позначає.
Діагностика
Діагностика
Для того, щоб діагностувати алалію, необхідна консультація таких лікарів: невролог, педіатр, отоларинголог, психіатр, клінічний психолог.

Консультацію та корекцію алалії ви можете отримати від фахівців центру «Ноомед» для виявлення особливостей розвитку дитини.

Робота над мовленням проводиться на фоні медикаментозної терапії, яка направлена на стимуляцію дозрівання мозкових структур. Враховуючи системний характер порушення, логопедичні заняття по корекції алалії передбачають роботу над всіма сторонами мовлення.
Лікування
Робота залежить від виду алалії
Лікування
Робота залежить від виду алалії
При моторній алалії у дитини проводиться робота над стимулюванням мовленнєвої активності, по формуванню активного та пасивного словника, фразового мовлення, граматики, розвитку зв'язного мовлення, звуковимови. В логопедичні заняття включають логоритміку та логопедичний масаж, також метод Tomatis та заняття з приладом FORBRAIN.
При сенсорній алалії робота проводиться у таких напрямках, як розрізнення немовних та мовних звуків; диференціація слів, співвідношення їх з конкретними предметами та діями, розуміння словесних інструкцій. В процесі накопичення словника, формування фонематичного сприймання стає можливими розвиток власного мовлення дитини.
При різних формах алалії рекомендується робота з дитячим психологом, дефектологом. При алалії важливо розвивати комунікативні навички, дрібну моторику та психічні процеси (пам'ять, увагу, мислення). Для цього дитину можна включити у комунікативні групи або займатися по індивідуальній програмі, відвідувати лікувальну фізкультуру.
Вартість
Вартість
Made on
Tilda