Енурез
Повторюване мимовільне сечовипускання під час сну
або вдень у віці після 5-ти років


Енурез
Повторюване мимовільне сечовипускання під час сну
або вдень у віці після 5-ти років
Причини
Причини
Уповільнений розвиток церебральних центрів сечовипускання
У нормі з 2-ох до 4-ох років остаточно формуються нервові центри, які контролюють сечовипускання. Однак у деяких дітей відбувається затримка їх розвитку, внаслідок чого виникає первинний енурез.
Наявність захворювань сечостатевої системи
Привести до нетримання сечі можуть вроджені та набуті патології видільної та статевої систем. Наприклад, аномальна будова сечівника (його звуження), наявність інфекційно-запальних захворювань (вульвовагініту, баланопостіту, пієлонефриту, циститу та ін.).
Труднощі з простими та складнішими завданнями
Від виконання елементарного прохання до вивчення алфавіту, таблиці множення.
Ендокринні порушення
Деякі захворювання, що супроводжуються гормональними порушеннями, можуть провокувати розвиток енурезу, наприклад, цукровий діабет, гіпотиреоз, гіпертиреоз та ін.
Вплив стресу
При перенесених дитиною психологічних травмах розвивається вторинний енурез. Найбільш часто до патології призводять: розлучення батьків, переїзд, зміна дитячого садка / школи, поява нового члена сім'ї, смерть близької людини, напружена ситуація в сім'ї, конфлікти з однолітками.
Спадкова схильність
Імовірність виникнення неконтрольованого сечовипускання значно підвищується в тому випадку, якщо один або обоє батьків коли-небудь страждали від енурезу.
Симптоми
Симптоми
Основною ознакою енурезу вважається нездатність дитини контролювати акт випускання сечі під час сну. Епізоди неконтрольованого виділення урини можуть виникати щоночі, а можуть регулярно повторюватися лише кілька разів в тижневий або місячний термін. Примітно те, що спорожнення сечового міхура не примушує дитину прокидатися.
Нічне нетримання урини рідко існує саме по собі. Як правило, його супроводжують різні невротичні або вегетативні порушення, наприклад:
  • уповільнення пульсу
  • зниження температури тіла
  • посиніння рук і ніг
  • емоційна лабільність
  • дратівливість
  • замкнутість
  • зниження успішності в школі
  • бруксизм (скрегіт зубами під час сну)
  • неспокійний сон і ін.
Крім цього у дітей, які страждають на енурез, нерідко виявляють супутні захворювання: рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів, енкопрез (нетримання калу), дерматити та інші шкірні патології (через часте зіткнення шкіри з сечею).
Діагностика
Діагностика
В діагностиці енурезу беруть участь відразу кілька різнопрофільних фахівців. Проблема нетримання сечі є дуже делікатною, що вимагає налагодження психологічного контакту з маленьким пацієнтом, його батьками та лікарями. Тільки спільні зусилля допоможуть назавжди впоратися з неконтрольованим сечовипусканням.
Діагностика дітей з енурезом проводиться в декількох напрямках
Діагностика дітей з енурезом проводиться в декількох напрямках
  • Урологічне і гінекологічне (для дівчаток) обстеження
    На даному етапі виявляються можливі патології будови та функціонування органів сечостатевої системи. Для цього дитину оглядають уролог, нефролог і гінеколог (дівчаток), а також проводиться інструментальна та лабораторна діагностика: УЗД нирок і сечового міхура, цистографія, урографія, а також лабораторні аналізи, що виключають інфекційну природу захворювання.
  • Неврологічні дослідження
    Для виключення неврологічних порушень дитину оглядає невролог, після чого пацієнт направляється на неврологічні обстеження: нейросонографію, ЕЕГ, МРТ, рентгенографію спинного мозку.
  • Психологічна діагностика
    Для виявлення можливих психологічних чинників, що провокують енурез, дитина і її батьки відвідують дитячого та сімейного психотерапевта.
Лікування
Лікування
Спеціалісти центру «Ноомед» можуть провести психодіагностику, запропонувати роботу з психологом для корекції даної недуги, запропонувати Томатіс-терапію, яка сприяє відновленню після сильних стресів та нервових потрясінь.
Вартість
Вартість
Made on
Tilda