Порушення пам'яті
Патологічний стан, пов'язаний з неможливістю повноцінно зберігати, накопичувати та використовувати інформацію, отриману в процесі сприйняття навколишнього світу


Порушення пам'яті
Патологічний стан, пов'язаний з неможливістю повноцінно зберігати, накопичувати та використовувати інформацію, отриману в процесі сприйняття навколишнього світу
Причини
Причини
Порушення пам'яті у дітей пов'язані як з вродженою розумовою відсталістю, так і з набутими в дитячому віці станами. Такі проблеми можуть проявлятися як у формі погіршення процесів запам'ятовування і відтворення інформації (гіпомнезія), так і повного випадання окремих епізодів, спогадів (амнезія). Амнезія у дітей може наступати внаслідок травм, отруєнь (в тому числі й алкогольних), коматозних станів і психічних захворювань.
Але найбільш часто у дітей спостерігається часткове порушення пам'яті внаслідок гіповітамінозу, астенічних станів (нерідко викликаються частими ГРВІ), несприятливого психологічного клімату в сім'ї та дитячому колективі. Такі порушення поєднуються з відсутністю посидючості, проблемами утримання уваги.

Діти, які скаржаться на порушення пам'яті, нерідко мають проблеми не тільки з освоєнням шкільної програми, але також в іграх і спілкуванні з однолітками.
Симптоми
порушення пам'яті можуть розвиватися як раптово, так і мати повільно прогресивний характер
Симптоми
порушення пам'яті можуть розвиватися як раптово, так і мати повільно прогресивний характер
Можуть мати
кількісний характер, коли людина не може пригадати певні епізоди, події
Порушена функція
запам'ятовування отриманої інформації
Виникає видалення
інформації з пам'яті: важливих епізодів, неприємних моментів з життя
Заміщення в пам'яті
одних подій на інші, або заміщення інформації
Діагностика
Діагностика
Первинним етапом дослідження порушень пам'яті є збір анамнезу ‒ виявлення скарг та іншої інформації, яку може повідомити пацієнт самостійно. Також в процесі вільної розмови лікар може орієнтовно визначити, який компонент пам'яті страждає.

Далі приступають до детального тестування. Існує безліч тестів, що дозволяють визначити види порушень пам'яті.
Лікування
Лікування
Можуть використовуватися інструментальні методи обстеження функцій мозку, наприклад електроенцефалограма. Вона дозволяє визначити активність певних зон мозку в спокої та при навантаженні. Крім того, широко використовуються комп'ютерна томографія і магнітно-резонансна томографія головного мозку.
Через те, що порушення пам'яті часто носять характер вторинного процесу, дослідження також спрямовані на виявлення соматичного захворювання, що призвело до такого стану. Тут застосовуються загальні аналізи та інструментальні обстеження.

Залежно від причин виникнення порушень пам'яті визначають схему лікування. Для таких пацієнтів повинна бути підібрана відповідна програма лікування.
У Центрі «Ноомед» ви можете отримати консультацію та розроблену програму лікування. Може бути призначена психокорекція, фізіотерапія, робота з психологом та/або неврологом. Також призначаються рекомендації з харчування, сну.

Ми рекомендуємо уникати стресу, перевтоми, приділяти увагу інтелектуальному навантаженню, вести активне соціальне життя.
Вартість
Вартість
Made on
Tilda