Дислексія
Частковий розлад навичок читання, який викликаний розпадом або недостатньою сформованістю психічних функцій, що беруть участь в процесі читання


Дислексія
Частковий розлад навичок читання, який викликаний розпадом або недостатньою сформованістю психічних функцій, що беруть участь в процесі читання
Причини
Причини
  • переважання активності правої півкулі головного мозку
  • антенатальна гіпоксія
  • порушення рівноваги між півкулями головного мозку
  • черепно-мозкові травми
  • важкі інфекції, такі як менінгіт
  • порушення пологової діяльності: передчасне відшарування плаценти, асфіксія плода
  • ускладнення при вагітності, пов'язані з інфекціями (кір, герпес, краснуха) або вживанням токсичних речовин (наркотики, алкоголь, куріння)
При дислексії дитина неправильно розпізнає різні знаки й символи, внаслідок чого з'являються складності в розумінні змісту прочитаного. У більшості випадків до цього порушення схильні діти, але зустрічається й у дорослих, якщо в дитинстві недузі не було приділено належної уваги
Не менш важливими вважаються і соціальні чинники, наприклад, надмірні навчальні навантаження або педагогічна занедбаність, неблагополучне оточення, дефіцит спілкування, синдром ізоляції, що виражається в повній втраті мови та паралічі (з одночасним збереженням чутливості та свідомості). Нарівні з причинами, не менше різноманітні й прояви дислексії.
Симптоми
є різними в залежності від віку, загальними симптоми дислексії є такі
Симптоми
є різними в залежності від віку, загальними симптоми дислексії є такі
Проблеми
з концентрацією, увагою і пам'яттю.
Складності з орієнтацією
в просторі
наприклад, коли дитина плутає право і ліво, верх і низ.
Труднощі з простими та складнішими завданнями
від виконання елементарного прохання до вивчення алфавіту, таблиці множення.
Зміни в послідовності
букв, складів, чисел при записуванні, читанні інформації.
Невміння добре справлятися
з ручками, олівцями й т.д. Якщо дитині треба щось писати, вона незграбно користується інструментом для письма.
Небажання
читати вголос, писати й т.д.
Дії, які даються дуже складно
або в яких потім виявляється багато помилок, викликають у дітей психологічний дискомфорт.
Діагностика
Діагностика
Першим кроком у діагностиці дислексії має стати відвідування дитячого педіатра. Розглянувши всі ознаки та зробивши висновок про необхідність лікування, він направить дитину до логопеда, який і буде проводити з ним основну роботу.
Лікування
Лікування
У більшості випадків логопеди починають збирати детальний анамнез (всю необхідну інформацію про протікання захворювання).

Швидше за все, знадобиться розповісти, як протікала вагітність, чи є генетична схильність до подібних недуг, чи є у дитини вроджені захворювання, як проходив розвиток дитини в перші роки життя.
Зібравши всі дані, логопед з'ясує, наскільки сформовані навички читання, письма та мовлення у дитини, які особливості формування цих навичок, як розвинений артикуляційний апарат і моторика. Якщо дитина вже ходить в школу, лікар з'ясує, яка його успішність з літератури та мови.

Крім того, фахівець може провести кілька спеціалізованих тестів, наприклад, лист на слух, переписування тексту і зачитування вголос. Якщо відхилення будуть виявлені, логопед визначить характерні риси недуги та встановить його вид.
У центрі «Ноомед» спеціалісти можуть здійснити комплексну діагностику дислексії у дитини та розробити індивідуальну програму корекції. В програму включається робота з логопедом-дефектологом, психологом, Томатіс-терапія, логопедичні масажі, проведення енцефалограми.
Вартість
Вартість
Made on
Tilda